دوره‌های آموزش مجازی زبان چینی

دوره‌های مجازی زبان چینی به دورهای مبانی نگارش، پین‌‌یین‌ها و همچنین چهار دوره‌ی مقدماتی‌، متوسطه‌، پیشرفته و تکمیلی تقسیم میشود. در اینجا توضیح مختصری از این دوره‌ها برای زبان آموزان عزیز می‌دهیم.
دوره‌ی پین‌یین‌ها شامل مراحل صحیح آموزش روخوانی و آشنایی با آواها در زبان چینی می‌شود. که به زبان آموزان کمک می‌کند طرز تلفظ کارکتر‌ها با پین‌یین که در واقع تلفظ کارکترها با حروف انگلیسی هست را بیاموزند. به دلیل اینکه زبان چینی حروف الفبا ندارد این بخش بسیار حائز اهمیت است و باید تلفظ‌ها و همچنین تون‌ها که همان چهار آوای موجود در زبان چینی هست را به صورت درست و علمی آموزش دید.
دوره‌ی نگارش: همانطور که گفتیم در زبان چینی حروف الفبا وجود ندارد بنابراین برای نوشتن کارکترهای چینی باید از ریشه‌ها و یا رادیکال‌هایی که مفهوم خاص دارند استفاده کنیم، و در نهایت باید کارکترها را با رعایت روش صحیح نوشتاری آن حفظ کنیم. با توجه به این توضیحات، برای داشتن سواد چینی و اقدام برای اعزام تحصیلی و یا حتی کارهای تجاری لازم است که با این مبحث یعنی نگارش کارکتر ها آشنا شویم و تنها به بخش یادگیری پین‌یین ها اکتفا نکنیم.

انواع دوره‌ها

دوره مقدماتی آموزش زبان چینی

در بخش مقدماتی شما با مباحث کلی در صحبت‌های روزانه مانند احوال پرسی، معرفی، فصل ها، مشاغل، وسایل حمل و نقل، رنگ‌ها، امور پستی و غیره آشنا خواهید شد که در پایان دوره ی 6 ترم مقدماتی امتحان hsk2 را به راحتی خواهید گذراند.

دوره متوسطه آموزش زبان چینی

در این دوره سطح مکالمات و متون بالاتر رفته است و هر یک از پانزده دروسی که در دوره‌های مقدماتی وجود داشته با کلمات، عبارات، و جملات بهتر و جدیدتری بیان شده تا شما بتوانید صحبت‌های خود را بیشتر رشد دهید. در پایان این دوره امتحان hsk4 را به راحتی خواهید گذراند.

دوره تکمیلی آموزش زبان چینی

دراین دوره که ترم‌های اخر کتاب‌های مقدماتی است زبان آموزان پس از گذراندن دوره‌های مختلف و آشنایی و دستور زبان و کلمات پیشرفته می‌توانند به ترجمه‌ی حضوری و کتبی تسلط کافی را داشته باشند و همچنین تا امتحان hsk 6 را خواهند گذراند.

دوره پیشرفته آموزش زبان چینی

در این دوره زبان آموزان عزیز پس از گذراندن مراحل ابتدایی و صحبت‌های روزمره وارد مرحله‌ی پیشرفته شده و با جملاتی که با دستور زبان و لغات پر استفاده هستند آشنا می‌شوند. در پایان این دوره زبان آموزان عزیز در حد hsk5 خواهند بود.